Propozycje na III Edycję Starosądeckiej Ligi Orlika

Witajcie !

Od ostatniego gwizdka II Edycji Starosądeckiej Ligi Orlika o Puchar Burmistrza Starego Sącza minęło już 3 miesiące.

Emocje opadły, niektórzy zapadli w zimowy sen (schowali buty głęboko do szafy). Są też tacy uczestnicy naszych rozgrywek, którzy podtrzymują swoją sprawność fizyczną uprawiając futsal w pobliskich halach.

Nadszedł nowy rok i owe wyzwania stoją przed nami. Jednym z takich wyzwań będzie organizacja III Edycji SLO.

Dwie poprzednie ligi stworzyły nam pewien obraz rozgrywek. Możemy śmiało powiedzieć wiele na takie tematy jak; poziom sportowy, towarzyszące emocje, popularyzacja piłki nożnej czy radość jaką niektórzy czerpią z rozgrywek SLO.

Jako organizatorzy chcemy aby rozgrywki te przyciągały nie tylko coraz więcej zawodników spragnionych emocji. Głównym celem przyświecającym III edycji będzie przyciągnięcie na boiska "Orlik" kibiców i rodzin zawodników. Chcemy również aby coraz więcej piłkarzy -amatorów mogło podnosić swoją sprawność fizyczną w miłej atmosferze.

Aby to wszystko udało się zrealizować potrzebne są zmiany. Planujemy wprowadzić ograniczenia ligowe dla zawodników trenujących na co dzień w klubach piłkarskich.

Kolejnym celem jest zmobilizowanie jak największej ilości drużyn i zawodników z terenu Gminy Stary Sącz. Dlatego kolejną zmianą będzie wprowadzenie limitów dla zawodników z poza starosądeczczyzny.

Celowo nie podajemy żadnych liczb ! Chcemy zaczerpnąć Waszych opinii na temat III Edycji, zastrzeżeń, propozycji i wniosków z poprzednich rozgrywek.

Oczywiście do nas organizatorów będzie należeć wygląd regulaminu ale chętnie dowiemy się co Wy zawodnicy macie do "napisania".

Mamy również pewność, że niektóre rzeczy na pewno się nie zmienią. Między innymi kwestia kar i sędziowania. Stanowczy sędzia i zaostrzony regulamin pozwoliły wprowadzić na boiska porządek.

Co do formuły III Edycji SLO to nie możemy niczego obiecać. Wszystko jest uzależnione od ilości drużyn chętnych do gry. Może to być zarówno powtórka z II Edycji. Kolejnym pomysłem jest też zrobienie jednej ligi (14-15 zespołów), która po zakończeniu rozgrywek została by podzielona na I i II ligę na kolejną Edycję.

Czekamy na komentarze bogate w propozycję, zobowiązujemy się z nimi zapoznać i rozważyć. Podejmując się organizacji takich rozgrywek ciąży na nas ogromna odpowiedzialność dlatego prosimy o wyrozumiałość.

Animatorzy

Jakub Bober